O firme  |  DIA a FLEXI Program  |  PU Technologie  |  Zalievanie elektroniky  |  Produkty  |  Kontakt   

 

    Výroba obuvi pre diabetikov je založená na patentovanej podošve sendvičovej štruktúry ISS, ktorá obsahuje viacero vrstiev zamedzujúcich svojim synergickým účinkom vzniku otlakov. Princíp je v tom, že hmotnosť celého tela sa rozloží cez samovytvarovateľnú a pružnú vrstvu na oveľa väčšiu plochu než pri klasickej obuvi, čím sa zníži bodové zaťaženie spodku chodidla.

    Podošva ISS DIA pozostáva z 5-tich, pri zimných vzoroch až zo 6-tich vrstiev: jedna až dve vrstvy tvoria polyuretánový skelet, nasleduje samovytvarovateľná vrstva o hrúbke 3-6 mm, na nej je stále pružná 8 mm hrubá vrstva šlahaného latexu na ktorom je textilná a usňová stielka. Polyuretánový skelet má nízku hmotnosť a vysokú životnosť, integrované mäkké vrstvy sa časom nevyšlapú , tlmia nárazy, vibrácie a tepelne izolujú.Nosením obuvi sa časom stratia všetky otlaky a nevytvoria sa nové!

   Obuv je klinicky testovaná so záverom, že dokáže nielen oddialiť ale aj zabrániť amputácii dolných končatín pri diabetickej nohe. Ako zdravotnú pomôcku je obuv možné predpísať diabetológom s príspevkom zdravotných poisťovní.

   Obuv je certifikovaná ako obuv diabetická EVPU č. 43116/101/1/2010/CE. Obuv sa vyrába vo viacerých prevedeniach s rôznymi šírkami kopýt. Pre už poškodenú nohu s kladivkovými prstami je nutná obuv Rudo na širokom kopyte I, ktorá bola konštruovaná špeciálne pre diabetikov. Obuv je vyrobená len z prírodných usňových materiálov s minimom švov a s podšívkou Diatex udržujúcou mikroklímu pre suchú nohu diabetikov. Dámska zdravotná obuv OLA je postavená tiež na širšom kopyte H+ , čo trochu obmedzuje dizajn obuvi. Pre bežného zákazníka alebo pacienta s užšou nohou je určená obuv Manager na kopyte H a obuv GT na kopyte G ktoré sú v celousňovom prevedení tiež s podošvou ISS.

   Výhody sendvičovej podošvy sme rozšírili aj na ďalšiu oblasť zdravotných problémov a to bolesti chrbtice, bedrových a kolenných kĺbov, ku ktorým dochádza stále častejšie chodením po tvrdých betónových a asfaltových povrchoch. Cieľom obuvi s podošvou ISS FLEXI je maximálne pruženie a tým ochrana platničiek a kĺbov pred otrasmi a vibráciami.

   Chodením v zdravotnej obuvi DIA alebo FLEXI dochádza k zlepšeniu kondície organizmu a tým sa postupne znižuje množstvo používaných liekov, hlavne proti bolesti. Následne sa znižovaním spotreby liekov zlepšuje funkcia žalúdka a hlavne pečene.

 

2009 copyright ©zhivago