O nás

Sme slovenská rodinná firma, ktorá s hrdosťou vyrába tradičnú, zdravú a ekologickú obuv. Zakladáme si na trvalej udržateľnosti so silným dôrazom na spojenie s prírodou.

V čom sme naozaj výnimoční

Slovenská výroba

Jedinečný spôsob výroby v našej malej pružnej firme znamená trvalú kvalitu. Vyrábame obuv, ktorá vydrží dlhé roky, preto nemusíte neustále nakupovať novú obuv. Číne prenechajme prvenstvo v tradičnej medicíne. Kvalitné topánky dokážeme vyrobiť na Slovensku. V rodinnej firme EPUR.

Ekologický prístup

Prírodné materiály a trvalá udržateľnosť nie sú pre nás klišé. Dokážeme vyrobiť biorozložiteľnú až kompostovateľnú obuv. Každý produkt má vysokú odolnosť voči odieraniu a tým zvýšenú životnosť, čím je možné znížiť spotrebu obuvi na obyvateľa za rok. Vydajte sa s nami na cestu ekologického nosenia topánok.

Patenty

Naša výroba aj výrobky stoja na pevných základoch aj vďaka vedeckému výskumu, o ktorý sa opierame. Časť našej obuvi je patentovaná a sme držiteľmi ochranných známok. Patenty a jedinečné výrobné know-how sú zárukou unikátnej kvality

Tradícia rodinnej firmy

Sme ľudia ako vy. Dlhodobo si zakladáme na osobnom prístupe a starostlivosti o našich individuálnych aj firemných klientov. Sme tu pre vás v každom období. V dobrom aj ťažšom období, v lete aj v zime. Pre každého, kto sa na nás obráti.

Topánky, ktoré kráčajú vlastnou cestou

od roku 1997

Vydajte sa s nami po stopách originálneho vývoja, trvalej udržateľnosti a vášne. Igor Vanko, tvorca unikátneho konceptu biologicky rozložiteľnej obuvi, sa od roku 1997 zaoberá skúmaním a vývojom najpohodlnejšej podošvy s unikátnym 6-vrstvovým zložením. Tento typ podošvy si našiel mimoriadnu obľubu u diabetologických pacientov aj u klientov s bolesťami chrbtice, bedrových a kolenných kĺbov, ku ktorým často dochádza chodením po tvrdých betónových a asfaltových povrchoch.

 

Odkiaľ ideme

Príbeh rodinnej tradície EPUR sa začal písať pred desiatkami rokov.

V rodine vyštudovaného chemika sa zrodila myšlienka vytvoriť produkt, ktorý bude ľudsky prospešný s úžitkom pre zdravie i prírodu. Nasledovali výskumy, pokusy, overovanie a ručná výroba topánok, ktorá si našla uplatnenie na domácom a zahraničnom trhu. Postupne sa táto ambícia pretavila do patentov a certifikátov. Pre ľudí to znamenalo zažiť pocit z nosenia topánok, ktoré netlačia, vydržia dlhé roky a sú vyrobené z materiálov rešpektujúcich prírodu.

 

Kam smerujeme

Rodinná firma EPUR prináša pohodlie a zdravie pre uvedomelých ľudí, ktorí dbajú o seba a vedia oceniť domácu kvalitu a dôkladne vyberané materiály.

Našou víziou je produkcia trvácnej obuvi s dôrazom na ekológiu a nulový odpad. Veríme, že existuje lepší spôsob výroby obuvi. Taký, ktorý podporuje výsadbu stromov a funguje v partnerstve s prírodným cyklom uhlíka, a nie proti nemu. Našou ambíciou je zmeniť spôsob výroby obuvi . Chceme dokázať, že je možné vyrábať krásne, odolné a v konečnom dôsledku biologicky rozložiteľné, pritom životaschopné topánky.

 

Na čo sme hrdí

S láskou a úctou vyrábame každučký kus obuvi. Rovnako tak sa staráme o každého klienta.

Naša unikátna, zdraviu prospešná obuv je výsledkom niekoľkoročného úsilia všetkých členov rodiny, tímu vedcov a zástancov ekologického prístupu, ktorí sú angažovaní na chode našej firmy a výrobe krásnej, štýlovej, ekologickej obuvi, ktorá nenecháva žiadne stopy. A na to sme skutočne hrdí! Vývojom a prvovýrobou naša snaha však zďaleka nekončí. Zakladáme si na poradenstve pri výbere vhodnej obuvi pre každého klienta. Rád sa k nám potom vracia.