Špeciálna zdravotná obuv, ktorá nezanechá žiadnu trvalú stopu

Na zdraví, na komforte nosenia, ani na prírode. Ekologická obuv a budúcnosť planéty pre ďalšie generácie na prvom mieste.

Home footwear

Treat yourself to everyday comfort.

Walking shoes

For comfort every step of the way.

Work shoes

Stand up to tough conditions.

Health shoes

Relief from foot and spine pain.

Čím sme výnimoční

Vieme, že pre citlivé nohy sú obzvlášť dôležité pružné a dobre sediace topánky. Správna šírka obuvi so 6-vrstvovou ISS podošvou lahodí diabetikom trpiacim opuchom nôh, predchádza pocitom únavy pri chôdzi, aj pri celodennej práci v stoji.

Naša diabetická obuv bola vyvinutá v spolupráci s diabetológmi a ortopedická obuv v spolupráci s ortopédmi. Topánky zabraňujú vzniku a rozširovaniu otlakov, čím sa zamedzí amputáciám dolných končatín.

Patentovaná biologicky rozložiteľná obuv vyhovuje ľuďom s nadváhou, tehotným ženám a všetkým, ktorí chcú chodiť zdravo a pohodlne.

Prečo si nás vybrať

Výhody sendvičovej podošvy sme po 15-ročných skúsenostiach rozšírili aj na ďalšiu oblasť zdravotných problémov. Zameriavame sa teda aj na bolesti chrbtice, bedrových a kolenných kĺbov, ku ktorým dochádza stále častejšie chodením po tvrdých betónových a asfaltových povrchoch.

Cieľom obuvi s podošvou flexi je maximálne pruženie a tým ochrana platničiek a kĺbov pred otrasmi a vibráciami. Naša obuv je vhodná aj pri poruchách krvného obehu, otlakoch a citlivých nohách, ako aj pri neuropatii, kedy je správna šírka obuvi a dobre sediaca topánka veľmi dôležitá.

EPUR in figures

years on the market

patents

shoe models

pairs of shoes produced

Symbióza s prírodou

Naša biorozložiteľná obuv je vyrobená z reakčného polyuretánového skeletu, časti sendviča, rozložiteľného penového latexu, bavlnenej a ľanovej stielky, bio opätkového materiálu a z prírodných hovädzích, kozích a ovčíh usní. To všetko sú materiály rešpektujúce prírodu. Vplyvom mikróbov a plesní sa dokáže rozložiť už za cca 25 rokov.

Plníme Vaše sny

Rozumieme topánkam, rozumieme obuvi, rozumieme Vám. Vychádzame so skúseností, obuv vylepšujeme s ohľadom na vaše požiadavky i šetrnosť k životnému prostrediu.

Našou prioritou je flexibilné a nadštandardné riešenie požiadaviek našich zákazníkov i obchodných partnerov.

What makes us special

Slovak production

The unique way of production in our small, flexible company means consistent quality. We make shoes that last for years, so you don't have to keep buying new shoes. Let's grant China the lead in traditional medicine. Quality shoes can be made in Slovakia. In the family company EPUR.

Ecological approach

Natural materials and sustainability are not a cliché for us. We can produce biodegradable to compostable shoes. Each product has high abrasion resistance and thus increased durability, which can reduce the per capita consumption of shoes per year. Take on the eco-friendly shoe-wearing journey with us.

Patents

Our production and products stand on solid foundations thanks to the scientific research we rely on. Part of our footwear is patented and we hold trademarks. Patents and unique production know-how guarantee unique quality.

The tradition of a family business

We are people just like you. We pride ourselves on our personal approach and care for our individual and corporate clients. We are here for you at any time of the year. In good and hard times, in summer and winter. For everyone who turns to us.

Unsere zufriedenen Kunden

Wir bedanken uns bei der Firma EPUR spol. s r.o. für die Zusammenarbeit und die Herstellung von Mustern von Barfußschuhen mit Polyurethansohlen, die im Vergleich zu den bisher von uns verwendeten Gummisohlen viel bessere physikalische und mechanische Parameter aufweisen, vor allem eine bessere Abriebfestigkeit, und so haben wir eine extrem dünne Dicke und Flexibilität der Sohle erreicht, was für unsere Barfußschuhe unerlässlich ist.

- Ing. Eduard Tomiš, Tomar Creation s.r.o.